Aeronamų sprendimai: kad šiluma nepabėgtų
Inovacijų projekte „Aeronamai“ taikomi moderniausi energinio efektyvumo sprendimai. Ypatingą pastato ir jo elementų sandarumą užtikrino patentuotos aukštųjų technologijų „SD 30“ naudojamos medžiagos ir specialistai.
Sandarumas sudaro be galo didelę reikšmę galutiniam pastato efektyvumo rezultatui, todėl energiškai efektyviame name svarbu identifikuoti ir pašalinti net mažiausias skylutes.
„Beveik trečdalis šilumos nuostolių visame pastato šilumos energijos balanse atsiranda neužtikrinus gero pastato sandarumo lygio, tad apie 30 proc. sąskaitos, išleidžiamos šildymui, tikrąja to žodžio prasme paleidžiama vėjais“, - neslepia įmonės „Pasyvūs namai“, atlikusios sandarinimo darbus „Aeronamuose“, ekspertas Martynas Ramonas.
Konkrečiai su energetiškai aktyviais arba pasyviais namais dirbanti įmonė maksimaliai geriausią rezultatą sandarinant pastatus gauna naudodama specialią mastiką Blowerproof. Jos privalumas yra tas, kad ji kimba prie bet kurio paviršiaus ir atkartoja bet kokio sandarinamo paviršiaus reljefą. Mastika yra tepama ir purškiama ant sandarinamos siūlės ir sudaro specialią plėvę, kuri neleidžia cirkuliuoti orui.
M.Ramonas pabrėžia, kad kiekvienas gamintojas privalo pateikti sandarinimo medžiagų deklaraciją, kur būtų nurodyta jų garinės varžos faktorius pagal EN ISO 12572 (2001) .Tas dydis žymimas raide µ (miu) ir mūsų medžiaga atitinka µ = 76584 vertę., Medžiagos vandens garų varžos faktorius µ parodo, kiek kartų šios medžiagos sluoksnio garinės varžos vertė yra didesnė už tokio pat storio nejudraus oro sluoksnio garinės varžos vertę. Koks garų kiekis gali patekti į konstrukciją lemia izoliacinio sluoksnio vandens garų difuzinė varža, dažniausiai išreikšta koeficientu Sd – vandens garų varžai lygiaverčio oro sluoksnio storis, matuojamas metrais. Sd dydis lengvai išskaičiuojamas medžiagos deklaruojamą vandens garų varžos faktoriaus reikšmę µ padauginus iš medžiagos storio, išreikšto metrais: Sd(m) = µ x d(m). Kaip pavyzdys 200 mikronų storio stabilizuota garo izoliacijos plėvelė dažniausiai naudojama sandarinti šlaitinių stogų konstrukcijas iš vidinės pusės turi Sd apie 30 m.
„Mūsų medžiaga, sutepta arba išpurkšta, būtent ir suformuoja tokį Sd dydį. Pačios medžiagos privalumas dar yra tas, kad ji yra elastiška ir gali iki 2,5 karto išsitempti ant užteptos siūlės. Tad statybose, kai namui iš pradžių sėdant būna kažkokie mikro judesiai, tas judėjimas nėra baisus mūsų produktui. Todėl ateidami į objektą mes klientui suteikiame ne tik technines konsultacijas, bet tuo pačiu, atlikę sandarinimo darbus su savo medžiagomis, garantuojame, kad jis pasieks tokį sandarumo lygį, koks yra užsibrėžtas“, - sakė pašnekovas.
Anksčiau ypatingai sunkiai prieinamų vietų nebuvo jokios galimybės užsandarinti ir jos būdavo pagal nutylėjimą užmirštamos.
Tačiau, anot M.Ramono, net ir turint pačias geriausias sandarinimo medžiagas, svarbiausia yra iš karto numatyti pačias problematiškiausias namo vietas.
„Dažniausiai tai yra pastato atitvarinių konstrukcijų skirtingų sandūrų vietos: sienos ir grindų jungtis, sienos ir šlaitinio stogo jungtis, sienos ir lango įstatymo jungtis. Įvairios vietos, per kurias laukan per atitvarinę konstrukciją eina komunikacijos, pvz., ventiliacijos vamzdžiai, vandentiekis, kanalizacija, elektros instaliacijos laidai, einantys per atitvarinę sieną arba per šlaitinį stogą“, - vardija ekspertas, neslėpdamas, kad anksčiau ypatingai sunkiai prieinamų vietų nebuvo jokios galimybės užsandarinti ir jos būdavo pagal nutylėjimą užmirštamos.
Tačiau kalbant apie pasyvius arba energiškai efektyvius pastatus, ypatingai A++ klasės, kada tie reikalavimai yra ypatingai griežti, net mažiausios skylutės turi be galo didelę įtaką. „Visos tos mažos skylutės ypatingai sunkiai prienamose vietose su mūsų mastika ir pūtimo agregatu yra likviduojamos be jokių problemų. Dėl to drąsiai einame į objektus ir garantuojame, kad sandarumas bus užtikrintas ir pasiektas toks lygis, koks buvo užsibrėžtas“, - tikino „Pasyvūs namai” įmonės ekspertas.