Projekto koncepcija
„Aeronamus“ pirmiausia kūrėme kaip iššūkį sau patiems – norėjome išbandyti nestandartinius sprendimus, kuriuos galėtume pritaikyti naujuose projektuose. Sulaužėme ne vieną pasyviems namams būdingą stereotipą, klydome ir taisėme. Bet ar inovacijos gimsta kitaip?
Šiandien „Aeronamai“ yra ne tik yra žaliausias būsto projektas Lietuvoje, bet ir pirmasis – bei kol kas vienintelis – būstas Baltijos šalyse, pats apsirūpinantis visa reikalinga elektros energija ir galintis didžiuotis A++ bei „Passivhaus“ sertifikatais. Šiuose namuose veikia geoterminio šildymo sistema, mikroklimatą reguliuoja vėsinančios grindys, elektra aprūpina 16 kW saulės jėgainė, o komfortą suteikia išmaniosios sistemos.
Visgi, inovacijos kuria vertę tuomet, kai jomis yra dalinamasi, edukuojama. Todėl „Aeronamuose“ įkūrėme atvirą demonstracinę erdvę, kurioje visi norintys gali susipažinti su projekte įgyvendintais sprendiniais bei inovacijomis.
O kaip sekėsi kurti „Aeronamus“? Kelias buvo ilgas ir vingiuotas. Daugiau apie „Aeronamų“ istoriją ir iššūkius sužinosite video siužete.
Unikalus projektas
Nutūpę šalia vieno seniausio Europoje veikiančių S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo Kaune, „Aeronamai“ yra unikalūs ne tik savo techninėmis, bet ir socialinėmis inovacijomis.
Projekto idėja gimė CITUS vadovui, azartiškam ultralengvųjų orlaivių pilotui Mindaugui Vanagui savo lėktuvėliu skrendant į Berlyną su bičiuliu. Iš pradžių atrodžiusi kaip nepasiekiama svajonė netrukus ši idėja virto bendru kelių aviacijos entuziastų projektu.
Tai nėra komercinis projektas. Čia įsikūrė pilotavimo entuziastai, kurie iš dalies yra ir projekto bendraautoriai. Žmonės vis labiau vengia masinių sprendimų ir orientuojasi į unikalius, nišinius projektus, nesąmoningai siekia būti tarp panašaus socialinio portreto, pomėgių žmonių. Savitos, glaudžios bendruomenės kūrimąsi CITUS skatina visuose savo projektuose, taip pat – ir „Aeronamuose“.
Video siužetą, kur „Aeronamų“ idėjos sumanytojas Mindaugas Vanagas pasakoja apie idėją, kviečiame pažiūrėti čia.
Siekėme įrodyti, kad pasaulinės klasės ateities būstas gali iškilti ir Lietuvoje