Lrytas.lt rašo: „Netikėta epidemijos dovanėlė – COVID-19 gali tapti šansu regionuose esančiam NT“
Dėl solidžių Lietuvai skirtų paramos projektų kils nekilnojamojo turto (NT) kainos. Tai jau matyti. O dėl to, kad balandį išmokus dirbti iš namų ne viena įmonė ir toliau svarsto bent iš dalies darbą organizuoti taip, jog darbuotojai nuolat nesėdės biuruose, ne tik populiarės atokiau miesto centrų esantys būstai – tai gali tapti galimybe regionuose esančiam NT.
Tokius pastebėjimus konferencijoje „Lietuvos Davosas 2020“ išsakė NT vystytojos „Citus“ įkūrėjas ir savininkas Mindaugas Vanagas.
Jis atkreipė dėmesį į dvi biurų rinkoje įsigalinčias dvi tendencijas.
Viena – kabinetizacija, kai darbdaviai, ieškodami būdų, kaip stabdyti viruso plitimą tarp darbuotojų, mėgins juos kiek įmanoma labiau atriboti. Tarp galimų išeičių – grįžimas į kabinetinį planavimą, tačiau, anot M.Vanago, tam reikia 20 proc., o kai kuriais atvejais – ir visais 50 proc. daugiau ploto nei atvirom erdvėm.
Kita tendencija – atviri biurai. Kaip aiškino „Citus“ savininkas, tai tas pats, kas atviros erdvės, tačiau darbo vietos nepririštos. Tai reiškia, jog žmogus neturi nuolatinės darbo vietos ir sėda ten, kur laisva.
„Balandį išmokome dirbti iš namų. Kai kurios įmonės galvoja apie tai, kad daliai žmonių leis dirbti iš namų, todėl biurų erdvės gali mažėti: jei turite 100 darbuotojų, kuriems dvi dienas leidžiate dirbti iš namų, užteks įrengti 60 darbo vietų, – skaičiavo M.Vanagas spėdamas, kad rinka greičiausiai ir pasuks būtent šita kryptimi. – Londone (Jungtinė Karalystė) tūkstančiai kvadratinių metrų stovi tušti.
Tačiau Vilnius šia prasme turėtų labai gerai išsilaikyti: miestas sparčiai augo, todėl gali pritraukti daug išorinių įmonių, kurios užims laisvas erdves“.
Pranešėjas spėjo, jog tuo atveju, kai darbas organizuojamas iš namų, gali keistis ir namų aplinka – čia atsiras papildomos erdvės darbui.
Be to, tais atvejais, kai nebereikia kasdien važiuoti į darbo vietą, gali kilti klausimas, ar tikrai reikia gyventi miesto centre. Tai gali lemti, kad nuotolinis darbas gali tapti galimybe netgi regionuose esančiam NT.
O NT brangs, nes Lietuvą pasiekia solidūs paramos paketai. „Tai kels NT kainas. Kiek ilgai ir kiek daug – kitas klausimas, tačiau trumpuoju periodu tai jau matyti“, – komentavo M.Vanagas.
Be kita ko jis prognozavo, kad netrukus stebėsime, kaip keičiasi NT finansavimo rinka, mat ilgus metus dėl pinigų gavimo vargstantys NT žaidėjai randa išeičių. Tai ir fintech platformos, ir paskolų fondai, ir obligacijos.
Daugiau skaitykite - https://naujasis.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/10/06/news/ispeja-naujasis-premjeras-ir-valdancioji-dauguma-pateks-i-nepavydetina-situacija-16550693/.
Tapkite CITUS draugais socialiniuose tinkluose ir sužinokite dar daugiau naujienų!