Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

6 km/h

Kryptis

202°

Aeronamų sprendimai: mūro sistema

Aeronamų sprendimai: mūro sistema

Grįžti atgal

Inovacijų projekte „Aeronamai“ taikomi moderniausi energinio efektyvumo sprendimai. Vienas jų – „Bauroc“ akytojo betono mūro sistema. Tai ne tik „kvėpuojančios“ išorinės bei vidinės sienos, bet ir sąramos, perdangos plokštės, „U“ formos blokeliai ir kiti produktai.

    

Aeronamų sprendimai: mūro sistema

Inovacijų projekte „Aeronamai“ taikomi moderniausi energinio efektyvumo sprendimai. Vienas jų – „Bauroc“ akytojo betono mūro sistema. Tai ne tik „kvėpuojančios“ išorinės bei vidinės sienos, bet ir sąramos, perdangos plokštės, „U“ formos blokeliai ir kiti produktai.

Akyto betono/dujų silikato blokeliai, anot „Bauroc“ eksperto Dariaus Klevečkos, nėra rinkos naujiena ir jau daug metų dėl savo savybių atitiko pačius aukščiausius statybos standartus ir reikalavimus. Tačiau Lietuvoje pereinant prie aukštesnių A++ klasės statybos normatyvų, ši medžiaga atrandama iš naujo. Nenuginčijami jos pliusai – geros stipruminės savybės, puikus šilumos izoliavimas ir sandarumas. Be to, su ja labai lengva dirbti.

„Lietuvoje vyrauja stereotipas, kad mūras turi atlikti tik konstruktyvinės medžiagos funkciją, todėl renkantis jį, dažnai bandoma orientuotis į tvirtumą ir kartais neįvertinama, kad šioje vietoje galima nušauti du zuikius. Tas įmanoma renkantis akytą betoną, kuris turi labai geras šilumos izoliacijos savybes ir optimalų tvirtumą iki trijų aukštų pastatų statybai. Siena gaunasi ne per plati – maždaug 25 cm, ir kadangi dar pats mūras duoda gerą šilumos izoliaciją, termoizoliacinio sluoksnio reikia mažiau negu naudojant per tvirtą mūrą“,- sako pašnekovas.

Paradoksalu, tačiau puikiomis savybėmis pasižymintis akytbetonis yra viena pigiausių mūrui naudojamų medžiagų. „Kaina labai priklauso nuo pasirinkimo ir nuo to ko konkrečiai siekiama. Standartinis blokas bus lengvas ir pigus. „Aeronamuose“ buvo naudojami patys tvirčiausi blokeliai „Bauroc Hard“, turintys geras šilumines savybes, bet tai vieni brangesnių. Mes siūlome ne vieną sprendimą, nes turime įvairių rūšių blokelių, ir itin šiltų, ir tvirtų, ir įvairių tarpinių variantų“,- vardijo D.Klevečka.

Tačiau ekspertas pabrėžia: mūras nėra tik blokeliai. Labai svarbūs elementai yra virš langų, durų, garažo vartų montuojamos Bauroc sąramos ir monolitiniams armuotiems žiedams naudojami Bauroc U-formos blokeliai. Tai elementai padedantys eliminuoti name susidarančius šilumos tiltus.

„Name šilumos tiltų susidaro nemažai: vidutiniame privačiame name gali būti apie 100 metrų monolitinių ruožų, per kuriuos šiluma iš namo vidaus į išorę juda maždaug 5 kartus stipriau negu per blokelį. Statant A, A+ ir A++ namus yra privaloma suskaičiuoti, kiek dėl to yra prarandama šilumos. Ir jeigu tokių ruožų yra labai daug, šiluminiai nuostoliai gali būti dideli. Mūsų sprendimai padeda tas vietas padaryti kuo mažiau laidžias šilumai“,- statybinius niuansus atskleidė D.Klevečka.

Energetiškai efektyvaus namo statybos pagrindinis kokybinis rodiklis – sandarumas. Plonasluoksniais klijais akytam betonui mūrijami Bauroc blokai, turintys specialų vertikalios siūlės sandarinimo sprendimą, yra absoliučiai nelaidūs orui, net ir be apdailos sluoksnio. Tokio tipo sienai nereikalingi jokie papildomi sandarinimo sprendimai – teptinės izoliacijos, elektros lizdų sandarinimas, sienos tinkavimas prieš apšiltinimo sluoksnį, langų angokraščių sandarinimas.

„Aeronamuose“ šalia šių sprendimų tarp kambarių, WC mazguose buvo naudojami pertvariniai padidinto tankio bauroc Element blokai, užtikrinantys komfortiškumą garso izoliacijos atžvilgiu.

Ne paslaptis, kad sienos turi didelę įtaką namuose esančiam mikroklimatui. Akytasis betonas, anot „Bauroc“ eksperto, ir čia turi pliusų. „Kadangi ši medžiaga mažai laidi šilumai, tai vasara, kai lauke yra karšta, ji šilumos neįleidžia į pastato vidų. Žiemą atvirkščiai - name bus šilta, o jo gyventojai už šildymą mokės mažiau. Be to, akytbetonis dėl savo porėtos struktūros ir gero kvėpavimo, jeigu namuose susidarytų perteklinė drėgmė, ją iškvėpuos į lauką, o jeigu jos pritrūks, ypač žiemą, kuomet oras yra sausas, atiduos ją atgal į patalpą“,- akytbetonio privalumus vardijo „Bauroc“ ekspertas.