Vėjo greitis ir kryptis
Greitis

6 km/h

Kryptis

202°

Aeronamai – žaliausias gyvenamasis pastatas Lietuvoje

Aeronamai – žaliausias gyvenamasis pastatas Lietuvoje

Grįžti atgal

Gražesnį sutapimą sunku net būtų sugalvoti: tą pačią dieną, kada visuomenei ir žiniasklaidai buvo pristatytas Aeronamų projektas, pirmą kartą organizuoto konkurso „Žalieji pastatai 2017“ paskelbė žaliausiu Lietuvoje gyvenamuoju pastatu.

Aeronamai – žaliausias gyvenamasis pastatas Lietuvoje

Gražesnį sutapimą sunku net būtų sugalvoti: tą pačią dieną, kada visuomenei ir žiniasklaidai buvo pristatytas Aeronamų projektas, pirmą kartą organizuoto konkurso „Žalieji pastatai 2017“ paskelbė žaliausiu Lietuvoje gyvenamuoju pastatu. Konkursą „Žalieji pastatai 2017“ organizavo Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir Lietuvos žaliųjų pastatų taryba.

„Šiandien būstas tampa nebe vienkartiniu gyvenimo pasirinkimu, todėl kaskart jį keisdami ar įsigydami keliame vis aukštesnius reikalavimus. Tai verčia pasitempti būsto projektų vystytojus, ieškoti unikalių, vienetinių sprendimų ir kurti nišinius projektus, pritaikyti labai konkrečiam klientui – tiek socialinių, tiek technologinių sprendimų prasme. Būtent toks, unikalus ir visiškai nišinis yra demonstracinis „Aeronamų“ projektas, nes jis skirtas pilotams, aviacijos mėgėjams, todėl ne tik vieta, architektūra ar interjero dizainas yra persmelkti aviacijos idėjos, bet projekte vystomam unikaliam būstui, kaip ir aviacijoje, taikoma nulinė klaidų tolerancija, čia diegiami moderniausi – energinio efektyvumo užtikrinimo, išmanaus būsto realizavimo – sprendimai, kuriuos pristato mūsų partneriai, lyderiaujančios rinkos kompanijos,“ – sakė Aeronamų idėjos autorius Mindaugas Vanagas.

Jo teigimu, būstui tampant labai individualiu, vis svarbesni tampa ne tik jo eksploatacijos, energinio efektyvumo klausimai, bet platesnė koncepcija, apimanti būsto integraciją aplinkoje, platesniame bendruomeniniame ir urbanistiniame areale, gyventojų savijauta ir šios savijautos užtikrinimo pėdsakas.

„Apie tai galvojome kurdami „Aeronamus“, todėl mums labai svarbus įvertinimas konkurse „Žaliausias pastatas Lietuvoje 2017“. Aeronamų projektas yra nekomercinis: visi įgyvendinti sprendiniai bus puikus bandymų poligonas mums patiems, siekiant juos pritaikyti būsimuose projektuose, tačiau projektas bus atviras visuomenei, žiniasklaidai, rinkos specialistams – visiems, suinteresuotiems būsto tendencijomis. Edukuoti visuomenę ir dalytis kompetencija su specialistais mums padės prie projekto prisijungusių lyderiaujančių savo srities įmonių ekspertai. Apdovanojimas mums reiškia, kad einame teisinga linkme – ir diegdami inovacijas, ir edukuodami visuomenę,“ – sakė M. Vanagas.

„Pirmą kartą Lietuvoje vykusio konkurso „Žalieji pastatai 2017“ tikslas yra paskatinti Lietuvos nekilnojamo turto plėtotojus bei savininkus investuoti į aplinkai bei žmonėms draugiškus pastatus. Žalieji pastatai yra jau daugiau nei 25 metus skaičiuojanti idėja, tačiau Lietuvoje tokių tvarių pastatų vis dar yra nedaug. Siekiame, kad įmonės, visuomenė suprastų, jog žalieji pastatai yra ne tik investicija į gamtos apsaugą, geresnių gyvenimo ar darbo sąlygų žmonėms kūrimą, tačiau ir konkurencinio įmonės pranašumo, tvarios ateities kūrimas“, - sako Arvydas Avulis, Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos valdybos pirmininkas.

Konkurse „Žalieji pastatai 2017“ buvo vertintos plėtotojų ir savininkų 2014 – 2016 metais pastatytų pastatų ir iki 2016 m. pabaigos į Infostatybos duomenų bazę įkeltų projektų (objektų techniniai projektai) paraiškos. Pateikti projektai buvo vertinami pagal 10 tvarumo kriterijų: nuo pastato energetinio efektyvumo iki projektavimui naudotų technologijų ar estetinių sprendimų. Šiemet nugalėtojai rinkti dviejose kategorijoje – verslo centrų ir gyvenamųjų pastatų grupėse. Kitąmet konkurse bus kviečiami dalyvauti ir pramoninių, prekybos ir pramogų projektų plėtotojai bei savininkai. Nugalėtojus rinko vertinimo komisija sudaryta iš verslo, mokslo, valstybinių institucijų atstovų.